Wycieczka do Fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim.

Choć za oknem piękna złota jesień to Święta tuż tuż… dlatego też postanowiliśmy zobaczyć, jak powstają piękne, kruche, szklane cudeńka.

13 listopada oddziały: Oet „a”, Oet „e” oraz klasy: III i PdP „B” pod opieką pani Doroty Żarczyńskiej, Ewy Mrozik, Katarzyny Piechoty i Magdaleny Kryszkiewicz oraz pani Jolanty Gawrońskiej, gościły w fabryce bombek Szkło – Dekor w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie produkuje się ozdoby choinkowe.

Uczniowie pod opieką pani przewodnik poznali proces wytwarzania bombek, który jest wieloetapowy i pracochłonny. Podczas przygotowanych dla nas warsztatów robienia, malowania i dekorowania bombek poznaliśmy nie tylko tajniki produkcji, ale także wykonaliśmy własne dekoracje choinkowe.

Każdy uczeń oraz opiekun po skończonych zajęciach dost...

Pracownia ekologiczna pn.: „Zielona Planeta”

Kolejne wspaniałe wiadomości napływają z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie uzyskał dofinansowanie z WFOSiGW w kwocie 45 .810,00zł. na utworzenie ekologicznej pracowni pt.: „Zielona planeta”. Całkowity koszt projektu wynosi 51.410,00 zł. !!!

W ramach projektu zakupione zostaną nowoczesne pomoce dydaktyczne m.in.: teleskop, tablica interaktywna z projektorem krótkoogniskowym, laptop. Sala wyposażona zostanie w nowe meble, ławki, ergonomiczne krzesła, biurko nauczycielskie, tablicę suchościeralną z nadrukiem.

Koordynator główny projektu: Olaszczyk Jacek

Osoby odpowiedzialne za realizację: Mikołajczyk Joanna

 

,,Tajemnica wesołego miasteczka” w reżyserii Stanisława Ochmańskiego.

29 października uczniowie klas III, IIIa, IV, V, oddziałów A, B, C, D, E oraz PDP B wybrali się na przedstawienie   pt. ,,Tajemnica wesołego miasteczka” w reżyserii Stanisława Ochmańskiego. Organizatorami wycieczki były panie Magdalena Kaźmierczak i Dorota Żarczyńska. Bajkowy i barwny spektakl realizowany był w klasycznej, ale bardzo rzadko już wykonywanej w teatrze lalkowym technice pacynek. Spektakl jest pełen zwrotów akcji, gonitw i zabawnych scen, w które angażują się siedzące na widowni dzieci. Przedstawienie było bardzo ciekawe. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się możliwość angażowania w przedstawienie.

Wyjazd do teatru Arlekin wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończeniu przedst...

Biwak nocny.

25 października 2019 roku, po raz kolejny w naszej szkole, odbył się długo oczekiwany przez uczniów, biwak nocny. Spotkanie miało na celu przede wszystkim integrację uczniów, ukazanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie kreatywności i samodzielności oraz relaks. Po zakwaterowaniu się oraz przedstawieniu atrakcyjnego programu zajęć nadszedł czas na wieczorne podchody. Uczniowie podzieleni na dwie grupy, mieli okazje wykazać się pomysłowością i inwencją w przygotowaniu zadań dla przeciwników. Każda drużyna po odnalezieniu i odczytaniu poleceń musiała zabłysnąć umiejętnościami sportowymi, tanecznymi oraz wokalnymi. Podczas tej zabawy, wszyscy byli wygrani...

Udział uczniów kl. VII – VII w „Dniu zawodowca”.

Dnia 18 października uczniowie klas VII – VIII naszej szkoły pod opieką wychowawcy pani Joanny Mikołajczyk uczestniczyli w zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcinskiego w Aleksandrowie Łódzki „Dniu Zawodowca”. Było to spotkanie z przedstawicielami trzech profesji Panią Aleksandrą Modha – menadżerem hotelu w Edynburgu, Panią Agnieszką Majerską- Łakowską  – właścicielką salonu fryzjerskiego oraz Panem  Adamem Kozaneckim – szefem kuchni i laureatem programu Master Chef.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy o zawodach hotelarz, kucharz oraz fryzjer. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów Szkoły Gastronomicznej przy ZSS w Aleksandrowie Łódzkim.